Prešovu ušla senzácia s Portlandom, ale nie postup do PVP

25.11.2007 Celý región

Prešov 25. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov sa v sobotu síce rozlúčili s Ligou majstrov, ale ešte nie s účinkovaním v prebiehajúcej sezóne európskych klubových súťaží.
V zápase 6. kola D-skupiny Ligy majstrov nebol Tatran v dueli so španielskym favoritom Portlandom San Antonio ďaleko od senzácie, no nakoniec podľahol 29:35. Vďaka nedeľňajšiemu víťazstvu dánskeho GOG Svendborg TGI Gudme nad rakúskym A1 Bregenz ale zverenci trénera Martina Liptáka obsadili v konečnej tabuľke tretiu priečku znamenajúcu postup do osemfinále Pohára víťazov pohárov. Meno nového súpera sa Prešovčania dozvedia už v utorok po žrebovaní Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Do nadstavbovej fázy LM postúpili z D-skupiny Portland a Gudme, Bregenz už bude pohárovú Európu sledovať iba v role diváka.

Liga majstrov, D-skupina - 6. kolo:
Tatran Prešov - San Antonio Portland 29:35 (17:16)
Zostavy a góly
Tatran Prešov: Meluš, Kaminský - Marušák 1, T. Mažár 2, Huňady, Michal Urban 2, Pekár 2, Fuňak 6, Radčenko 3, Tumidalský 4, Kozlov 8/1, S. Mažár, Dudáš 1.
San Antonio: Matoševič, Svensson - Carvajal 2, Vugrinec 5, Dominikovič, Ruesga 8, Borragan, Crowley, Ortigosa 5, Malmagro 3/3, Perez 2, Jorgensten 4, Nikolič 6.
Rozhodcovia: A. Solodko a L. Solodko (Poľ. )
sedemmetrové hody: 3/1 - 5/3
vylúčení: 3:3
1650 divákov.

Ďalší výsledok: GOG Svendborg TGI Gudme - A1 Bregenz 33:29 (15:12)

Konečná tabuľka D-skupiny:
1. Portland 6 4 2 0 171:159 10
2. Gudme 6 3 2 1 196:181 8
--------------------------------------
3. Prešov 6 1 1 4 182:211 3
4. Bregenz 6 1 1 4 172:191 3

Obidve mužstvá predviedli dobrú hádzanú v skvelej diváckej kulise. Tatranci hrali pomerne dlho s favoritom úplne vyrovnanú partiu. Ich veľkou oporou bol brankár Meluš. Zeleno-bieli v prvom polčase vyhrávali dvakrát o tri góly - 11:8 a 13:10. V 30. min viedli 17:15, Tumidalský nedal vyloženú šancu a hostia z protiútoku znížili. Na začiatku druhého dejstva sa súperi ďalej naťahovali o každý gól až do 40. min, kedy na Šarišanov doľahla kríza. Osem minút nedali gól, kým súper až šesť. A z 23:22 bolo odrazu 23:28. Tento náskok si už skúsení Španieli nenechali ujsť a zápas s prehľadom dotiahli do víťazného konca.

Hlasy trénerov
Martin Lipták, tréner Prešova: "Z hľadiska hádzanej videli diváci jeden veľmi dobrý zápas. San Antonio sme v prvom polčase, myslím si, dokonale prekvapili. Žiaľ, v druhom sme ¤odišli¤ na takých desať minút. Tušil som, že keď súpera pustíme hoci do minimálneho náskoku, bude zle. A tak sa aj stalo. Zo štyroch stratených lôpt boli štyri protiútoky Španielov a góly v našej sieti. Je mi veľmi ľúto, že sme s takým kvalitným mužstvom hrali 50 minút vyrovnané stretnutie a nakoniec nezískali ani bod. Zápas Gudme som sledoval na internete a aj keď to z ich strany nemalo takú dynamiku ako v stretnutiach s nami, postavili sa k tomu profesionálne a zvíťazili. Nepovedal by som, že nám pomohli, ale že si splnili povinnosť. "
Javier Cabanas, tréner San Antonia: "Domáci dominovali do 42. minúty a potom im zrejme došli sily. Od tej chvíle sme už dominovali na ihrisku my a naším víťazstvom som si bol istý. "